Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Grabitja e bankës në Durrës, Policia jep informacionet zyrtare

Një bankë e nivelit të dytë është grabitur para pak minutash në qytetin bregdetar të Durrësit në lagjen 12 ndërsa Policia ka dhënë informacion zyrtar për ngjarjen.

Faxweb.al raportoi më herët se banka e grabitur është “Kredo.al”, ajo që shikoni në foton e mësiprërme ndërsa mësohet se janë marrë prej aty 1 milionë lekë.

Sipas Policisë ngjarja ka ndodhur rreth orës 14:24 nga një person ende i paidentifikuar i cili dyshohet se ka kërcënuar punonjësit me një armë zjarri duke arritur të merrte lekët mbi banak.

Njoftimi i Policisë:

Në Durrës, në lagjen nr 12,  në një rrugë dytësore, në filialin e  një banke të nivelit të dytë, rreth orës  14:24,  një person  ende i paidentifikuar dyshohet nën kërcënimin e një sendi të ngjashëm me armë zjarri pistoletë ka marrë lekët mbi banak, një shumë rreth 100.000 lekë  dhe është larguar me vrap

Shërbimet e Policisë së Durrësit me marrjen e njoftimit janë vënë në ndjekje të autorit ku është rrethuar zona në një perimetër të gjerë.

Sipas Policisë, në kontroll të zonës është angazhuar edhe FNSH dhe forca e posaçme “Shqiponjat”, ku vijon kontrolli edhe me pika kontrolli në rrugica e rrugë kryesore.

Grupi Hetimor ka shkuar në vendngjarje dhe po vijon punën për administronin e çdo prove që do shërbejnë në identifikimin dhe më pas kapjen e autorit.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *