Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Godet dhe kanos punonjësit e policisë, arrestohet 27-vjeçari nga Lezha

Policia e Kurbinit ka arrestuar shtetasin B.K. i cili akuzohet se ka kundërshtuar, kanosur dhe goditur policët gjatë ushtrimit të detyrës.

Për 27 vjeçarin është shpallur masa e sigurisë “Arrest me burg” nga Gjykata e Apelit Tiranë, në tetor 2019, ndërkohë materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kurbin për veprime të mëtejshme.

Deklarata e policisë:

Bie në pranga një shtetas në kërkim për vepren penale “Kundërshtim, goditje dhe kanosje për shkak të detyrës”

Policia e Kurbinit, në vijim të punës për evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kapjen dhe vënien para përgjegjësisë ligjore të autorëve të veprave penale, mbi bazën e informacionit të siguruar në rrugë operative për vendodhjen e një shtetasi në kërkim, menjëherë kanë organizuar punën, ku u bë e mundur kapja dhe ndalimi i shtetasit B.K.,27 vjeç, banues në Mamurras, Kurbin.

Për këtë shtetas,Gjykata e Apelit Tiranë ,në  tetor 2019, me vendim nr 774, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg”,  pasi me datë 10.09.2019, shtetasi B.K., ka kundërshtuar ,goditur dhe kanosur punonjësit e Policisë së Rendit Publik gjatë ushtrimit të detyrës.

Materialet proçeduriale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kurbin, për veprime të mëtejshme

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *