Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaTe FunditTe Gjitha

Nuk ndalet Gjykata speciale, fton një tjetër ushtar të UÇK-së

Gjykata Speciale në Kosovë vijon të leëshojë ‘ftesa’ për ish-luftëtarët e UÇK-së pasi dyshon se kanë kryer krime kundër njerëzimit.

Një tjetër ish-luftëtar i UCK-së është ftuar nga Gjykata Speciale. Kryetari i OVL UCK-së, Hysni Gucati përmes një statusi në Facebook ka bërë të ditur se Elbasan Shoshaj është personi i radhës që është ftuar nga Specialja.

“Sot morra lajmin që bashkëluftëtari nga Prizreni, Elbasan Shoshaj është ftuar nga Gjykata Speciale. Edhe ky luftëtar i lirisë do të dali faqebardhë nga kjo gjykatë”, ka shkruar Gucati.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close