Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Punonjësi i Gjykatës së Apelit pozitiv me Covid-19, reduktohet veprimtaria e institucionit

Një punonjës i Gjykatës së Apelit në Tiranë ka rezultuar pozitiv me Covid-19, ndërsa është vendosur që për arsye sigurie dhe për të mops lejuar përhapjen e virusit, është vendosur reduktimi i veprimtarisë së kësaj gjykate.

Në njoftimin e bërë për mediat, Gjykata e Apelit bën me dije se është vlerësuar si një situatë emergjente, dhe kjo është edhe arsyeja e reduktimit të veprimtarisë.

Kujtojmë se disa ditë më parë koronavirusi u shfaq edhe në Gjykatën e Posaçme ku pozitiv me Covid-19 rezultoi pikërisht kryetari i saj, Sandër Simoni.

“Ju bëjmë me dije se Këshilli i Gjykatës së Apelit Tiranë, sot në datën 13.07.2020 vendosi: reduktimin e veprimtarisë gjyqësore, duke u gjykuar vetëm çështjet emergjente për shkak se një punonjës i kësaj gjykate ka rezultuar pozitiv me Covid-19.”, njofton Gjykata.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *