Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Gjullurdi të mbarë”, Rama e “kthen” emisionin si ERTV, refuzon tu përgjigjet gazetarëve, ia ngec pyetjet ministrit

Kryeministri Edi Rama ka folur sot për negociatat në BE dhe rrugën e vështirë të Shqipërisë, pasi pritet një jo, por mbylli në mënyrë demonstrative intervistën.

I ftuar në emisionin “Open” në Top Channel, Rama ka pyetyr me ironi se kush ishte Andi Bushati, pasi ishte në lidhje direkte dhe jo në studio përball të ftuarve.

Bushati: E bëri si ERTV-ja.

Vasili: Z. Bushati këmbëngul të bëjë një pyetje.

Rama: Ata të papunët këtë punë kanë.

Bushati: Më mirë me të papunët se me drogaxhinj!

Pas disa përplasjeve Rama tha se nëse nuk kishte pyetje të tjera mund të largohej, dhe shtoi “ju uroj gjullurdi të mbarë”.
Analisti Andi Bushati tha se “ky debat nuk duhet bërë me shumë pasion dhe me ironi e ngritje zëri, jo sot të paktën”.
Ndërsa Rama u përgjigj se “Kush ishte ky zëri që me interferonte, teksa shtoi se është gjithmonë pasionant dhe nuk mendoj se debatoj në një sistem ku interferohem”.
“Unë jam këtu për tu përgjigjur, nëse nuk keni ju uroj gjullurdi të mbarë aty” – tha Rama, duke ia lënë të gjithë pyetjet e gazetarëve të panelit për ministrin Cakaj.

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *