Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Mund të jetë përfshirë në përplasjen mes grupeve kriminale në Shkodër, çfarë po ndodh me hetimet për Gjin Ndoj (Boriçin)

Detaje të reja mësohen pas vrasjes së Gjin Ndoj (Boriçi), e cila ndodhi gjatë mëngjesit të djeshëm në afërsi të aksit rrugor Shkodër Lezhë. Specialistë të Krimeve të Rënda në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit kanë mbërritur gjatë ditës së sotme në Shkodër, dhe po hetojnë për ngjarjen e ndodhur.

Ndoj dyshohet se është autor i disa ngjarjeve kriminale që kanë ndodhur në Shkodër, në përplasjet mes grupeve rivale, ndërkohë që ka qenë dhe i dënuar për një ngjarje të ndodhur vite më parë.

Specialistët e krimeve kanë sekuestruar kamerat e sigurisë në aksin Shkodër-Lezhë për të parë lëvizjet e mjetit të viktimës por edhe të automjetit i cili u gjet i djegur rreth 1 km nga vendi i ngjarjes.

Boriçi rezulton si një person me precedent kríminal në fushën e krímeve ndaj personit dhe tráfiqeve të paligjshme. Faxweb.al raportoi më parë se i riu kishte probleme me gjákmarrjen, ndërsa gazetarja e Fax News Emi Kalaja bëri me dije se 27-vjeçari ndryshoi mbiemrin për shkak të pròblemeve me krímin.

Këto mbeten dy pistat ku po heton policia, por është ende e paqartë se cili ishte shkaku që çoi në vrásjen e të riut në orët e para të mëngjesit pranë automjetit tip BMË, të cilin e kishte marrë me qira.

Policia thotë se në vendngjarje janë gjetur 4 gëzhoja kallashnikovi, ndërsa trupi i 27-vjeçarit është gjetur tre metra jashtë mjetit “BMË”.

(E.K/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *