AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Gjesti turpshëm i ambasadorit me protestuesit bën namin në rrjet, vjen reagimi i parë nga socialistët

Mbrëmjen e kaluar ambasadori  OSBE-së Bernd Borchard, gjatë protestës së banorëve të Astirit, tek Drejtoria e Policisë, u nxorri gishtin e mesit banorëve, të cilët po mbështesnin të afërmit e tyre të shoqëruar nga policia.

“Shame on you” ishin disa nga fjalët e protestuesve teksa po kalonte ambasadori, i cili me një veprim të ulët ngriti gishtin e mesit kundrejt tyre, dy herë rresht dhe u largua.

I pyetur për këtë veprim të Borchard, në kryesinë e Kuvendit pas mbledhjes së PS-së, deputeti Ervin Bushati nuk preferoi që ta komentojë gjestin e ambasadorit, duke thënë që nuk e ka parë.

“Nuk jam komentaor ambasadorësh dhe nuk e kam parë gjestin!”- u shpreh Bushati.

Fjalët Kyce

A mendoni se jemi në gjendje të mbrohemi apo të menaxhojmë një 'krizë" të shpërthimit të Koronavirusit në vend?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *