Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashSportTe FunditTe Gjitha

Gjesti heroik i futbollistit nga Kosova, shpëton një fëmijë nga mbytja në Finlandë

Futbollisti kosovar Mehmet Hetemaj ka marrë vlerësimin e komunitetit dhe të mediave në Finlandë, pasi shpëtoi një fëmijë nga mbytja. Futbollisti i SJK-së ishte së bashku me nënën e tij në afërsi të një liqeni artificial.

Një fëmijë po freskohej në liqen, por ai nisi të fundosej. Fillimisht ka ndërhyrë nëna e futbollistit, por më pas ka pasur telashe edhe ajo. Në ujë është futur edhe Hetemaj.

“Nëna ime arriti shpejtë te fëmija. Por kuptova se të dy janë në telashe. Më pas u futa në ujë edhe unë. Arrita te vogëlushi dhe e ngrita atë mbi sipërfaqe të ujit. Më pas e kam dërguar deri në breg”, ka treguar Hetemaj për mediat finlandeze.

Për rastin kanë shkruar edhe shumë media në Itali, ku Hetemaj ka bërë karrierë në të kaluarën.
Hetemaj 32-vjeçar ka një ndeshje me Kosovën, ndërsa ka luajtur edhe për Finlandën. Në Itali ka luajtur për skuadra si Albinoleffe, Reggina e Monza. Ka luajtur edhe në Greqi dhe në disa skuadra në Finlandë.

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *