Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashTe FunditTe Gjitha

Gjermania nga 15 qershori nis hapjen e kufijve, lejon udhëtimet me disa shtete

Ministri i jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas, ka thënë se vendi i tij nga 15 qershori do ta lejojë rifillimin e udhëtimeve me vendet anëtare të Bashkimit Evropian dhe me disa shtete të tjera.

Në grupin e shteteve me të cilat do të lejohet udhëtimi nga kjo datë janë Britania e Madhe, Norvegjia, Islanda, Zvicra dhe Lihtenshtajni, shkruan “Reuters”, transmeton Gazeta Express.

Duke folur para gazetarëve të mërkurën, ministri Maas tha se të gjitha shtetet e përfshira në këtë vendim i kanë përmbushur kriteret e kërkuara, përpos Norvegjisë për shkak të ndalimit të hyrjes dhe Spanjës, ku pritet që kuvendi të vendosë për vazhdimin e ndalimit të hyrjes.

Maas tha se paralajmërimi për udhëtime do të zëvendësohet me udhëzime, duke shtuar se banorëve të Gjermanisë u kërkohet që të mos udhëtojnë drejt Britanisë pa nevojë të madhe gjatë kohës sa është në fuqi masa e karantinës për dy javë për të ardhurit nga vendet e tjera.

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *