AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Gjashtë orë operacion për çarjen e aortës, doktori jep lajmin e mirë në kohë virusi

Mjeku i njohur Edvin Prifti me anë të një statusi në Facebook ka publikuar disa foto nga momenti i operacionit në zemër te një 38-vjeçar.

Ai thotë se edhe pse në kohë koronavirusi, stafi i kardiokirurgjisë në QSUT është në shërbim, gati për të shmangur vdekjet nga një armik tjetër vdekjeprurës, siç është çarja e aortës.

Operacioni për të cilin flet doktori bëhet fjalë për një të ri të cilit i ishte çarë aorta, por pas një operacioni 6 orësh nga kardiokirurgët, çdo gjë ka rezultuar me sukses.

Doktori  thotë se edhe pse në kohë koronavirusi, stafi i kardiokirurgjisë në QSUT është në shërbim, gati për të shmangur vdekjet nga një armik tjetër vdekjeprurës, siç është çarja e aortës.

Fjalët Kyce

A ju duket i drejtë vendimi i qeverisë Rama për të kufizuar dhe lëvizjen e këmbësorëve si masë për të parandaluar përhapjen e COVID 19?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *