Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

“Gjaku im është i nxehtë”, Hashim Thaçi i drejtohet popullit: Do të bëja të njëjtën gjë përballë kohës së zezë të Millosheviçit

Hashim Tahçi ka dalë me një deklaratë publike me të cilën i drejtohet popullit të Kosovës ku mes të tjerave tha se gjaku i tij është i nxhetë dhe se nëse do të kthehej pas në kohë, do të bënte të njëjtën gjë përballë kohës së zezë të Millosheviçit.

Thaçi tha se këtë kohë e ka shfrytëzuar për të menduar për prindërit e tij, djalin dhe gjyshërit ndërsa theksoi se kjo që po kalon është ajo që ka menduar edhe më parë, se ky është çmimi i luftës për liri të ushtarëve të UÇK-së.

“Gjaku im është i nxehur, por i njehtësuar me bashkëluftarët e mij, i njëjtë me ata që më kanë mbështetur për liri. Ndjehem sot si asnjëherë më parë krejt i çliruar prej brengave e ballafaqimeve politike. Jemi të gjithë binj e bija të kësaj toke dhe të gjithë e duam më të mirën e atdheut tonë. Politika i ka edhe këto, është krejt e natyrshme për këtë demokraci jo të lehtë për mua, për ata që dhanë jetë për liri.

Kam kujtuar momente historike e momente krejt personale, kam menduar për prindërit e mijë, gjyshërit e djalin tim që sot është bërë burrë e mund të shikojë atë çfarë po ndodh,. Ne luftëtarët e UÇK, e kam kuptuar se do të paguanim një çmim të lartë, çmimin për lirinë e Kosovës, është e drejtë të zbardhet çdo akuzë. Pafajësia e tyre ka shkëlqyer mbi plahun e akuzave monstruoze. E njëjta siç po ndodh me mua dhe vëllaun tim të luftës Kadri Veselin. Po të kthehesha pas në kohën e zezë të Sllobodan të Millosheviçit do të bëja të njëjtën gjë”, deklaroi Thaçi.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *