Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetKulturëTe Gjitha

Gazetarja- Gaz Pajës: Ne jemi ato që të ngrejmë emrin lart Gaz! Nëse nuk di të flasësh përtej skenës, mos e bëj!

Aktori Gaz Paja është përfshirë ditët e fundit në një debat me gazetaret e Kulturës. Në një incident që ai ka pasur me disa pre tyre. Ka qenë fillimisht Alma Mile ajo që është ndalur gjatë te sjellja e aktorit dhe më pas edhe gazetare të tjera.

Në një shkrim të gazetën Tema ka reaguar edhe gazetarja e Kulturën në ‘’Vizion Plus’’ Luela Myftari. Ajo ka bërë thirrje që gazetarët të respektohen pasi siç thotë ajo që sa herë që kanë nevojë ata thërriten në ndihmë qoftë edhe nga artistët.

‘’Ne jemi ato që ta ngrejnë lart, emrin, Gaz.

Ne jemi ato që të kemi ndjekur të dielave, e ato që me familjen Natën e Vitit të Ri kemi qeshur me ty, për mirë. Ne jemi ato që të kemi vlerësuar. Ato që bënë kronikë kur kishe shfaqjen tënde, pak muaj më parë. Ato që të intervistuan kur ti ishe aktori i mirë. Jemi po ato që zbulojmë, përtej aktorit.

Nuk do të them je aktor i mirë apo i keq, sepse nëse do ta bëja këtë me siguri do isha në rastin më të mirë “gazataruce” e në rastin më të keq “kurvë” që kush e di si e mbaj vendin e punës. Mbase po të jap, rëndësi me këtë shkrim, sepse edhe publiciteti i keq, bën mirë.

Ne jemi ato që zbulojmë edhe kush fshihet pas kostumit të personazhit. Dhe nëse nuk di të flasësh përtej skenës, mos e bë. Ne kurrë nuk jemi konfliktuar me Robert Ndrekikën që nuk na dha intervistë, as me Ndriçim Xhepën e as me askënd që vesh kostumin e personazhit dhe përcjell art. Nuk mërzitemi, nëse nuk flet, por mërzitemi kur mosmirënjohja na tregon se jemi gazetaruce kurva. Thonë që pyll pa derra s’ka. Mua më vjen mbarë të them se edhe lluc pa derra, ka.

Ne jemi ato që ta ngrenë lart, emrin, Gaz’’, thuhet ndër të tjera në shkrimin e saj. (E.K/SHUPLAKA)

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *