Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashKulturëTe FunditTe Gjitha

Gazetari Enkel Demi rrëmben Çmimin Europian të Letërsisë 2021 për Shqipërinë

Gazetari dhe shkrimtari Enkel Demi alias Tom Kuka është shpallur fitues i Cmimit Europian për Letërsinë 2021 për Shqipërinë me librin “Flama”.

Janë 30 autorë që janë shpallur fitues nga vende të ndryshme dhe Demi u rendit pas disa emrave të njohur si Frederico Prederira apo Maxim Grigoriev.

Ndërkohë romani “Flama” është shkruar nga gazetari gjatë muajve të karantinës, ndërsa në të flitet për Tiranën e para një shekulli. Në roman flitet për një krim të pazbuluar, ku personazhet përpiqen ta zbardhin.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.