Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Rrjeti i kokainës/ Gazetari Artan Hoxha zbulon si njihen “kokat”, cili është vendi i radhës ku po operojnë grupet kriminale shqiptare

Gazetari Artan Hoxha është i ftuar në emisionin “Aktualitet” në Fax News ku ka zbuluar se grupet kriminale shqiptare kanë filluar të operojnë në Republikën Domenikane gjatë kohëve të fundit, ndërsa sqaroi se personazhet më të pasur të krimit në Shqipëri njihen me nofkat e vendit ku qëndrojnë.

Hoxha: Italia është vendi më i afërt i joni, kështu që shtrirjen e parë shqiptarët e kanë aty. Numrin më të madh të emigrantëve e kemi në Itali dhe Greqi. Sigurisht duke qenë prezentë në Itali, jemi marrë që nga trafiku i klandestinëve, prostitucionit, armatimit, dalëngadalë grupet tona krijuan njohje. Grupet shqiptare zëvendësuan punën e grupeve italiane dhe nëse kishte një goditje, ata i shpëtonin por njëkohësisht merrnin përqindje të aktivitetit të shqiptarëve.

Aktualisht shqiptarët në Itali janë pikë referimi sepse duke shkuar në vendin e origjinës. Pasi konsoliduam pozicionin tonë në trafikun e heroinës, sigurisht që objektiv u bë droga që sjell paratë më të mëdha sot, kokaina. Sot personazhet më të pasur në Shqipëri njihen me nofkat e vendit ku qëndrojnë. Njëri njihet si filani i Brazilit, i Kolumbisë etj. Këto 2 vitet e fundit ka dalë në skenë Republika Domenikane ku janë vendosur shqiptarët.

Duke patur parasysh këtë lloj hierarkie që kanë grupet kriminale shqiptare, shoh vëmendjen që kanë mediat e huaja për ta.(A.M/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *