AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

“Gati për t’u nisur nga Turqia”, Rama nxjerr fotot e “flotës së autoambulancave”, për luftën kundër koronavirusit

Pas kërkesës për ndihmë nga qeveria shqiptare, duket se Turqia do të ndihmojë Shqipërinë në përballimin e situatës së koronavirusit në vend.

Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në rrjetet sociale, ndërkohë që ka publikuar disa foto të asaj që ai e ka quajtur “flota e ambulancave” .

Rama thotë se autoambulancat pritet të nisen drejt Shqipërisë shumë shpejt.

“FLOTA E RE E AUTOAMBULANCAVE TË EMERGJENCAVE CIVILE GATI PËR T’U NISUR NGA TURQIA🇹🇷DREJT🇦🇱SHQIPËRISË!”- shkruan Rama.

Fjalët Kyce

A ju duket i drejtë vendimi i qeverisë Rama për të kufizuar dhe lëvizjen e këmbësorëve si masë për të parandaluar përhapjen e COVID 19?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *