Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Gara e 13 qershorit, Lulzim Basha mesazh demokratëve: Nuk dorëzohemi, t’i japim përgjigje të qartë regjimit Rama-Doshi

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka kërkuar mbështetjen e demokratëve në zgjedhjet për kreun e ri të Selisë Blu që do të mbahen në datë 13 qershor.

Në një postim në Facebook, Lulzim Basha i bën thirrje demokratëve që në 13 qershor t’i japin një përgjigje të qartë regjimit Rama-Doshi.

Ai më tej thekson se ata nuk do të dorëzohen dhe nuk do heqin dorë nga demokracia, duke shtuar se ata do të largojnë pakicëbn që mban peng përkohësisht ndryshimin e Shqipërisë.

“Në 13 qershor demokratët do t’i japin një përgjigje të qartë regjimit Rama-Doshi: Ne nuk dorëzohemi. Ne nuk heqim dorë nga demokracia. Ne nuk heqim dorë nga Shqipëria. Ne do ta largojmë pakicën që ka ndaluar përkohësisht ndryshimin, që duan dhe meritojnë shqiptarët”, shkruan Basha.

(E.H/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.