Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashSportTe FunditTe Gjitha

Galileo, kali që vlen më shumë se Ronaldo dhe Messi së bashku

Nëse faqja e internetit  “Transfermarkt” pasqyron vlerat e futbollistëve nëpër botë, Kristiano Ronaldo, i cili kushton 60 milion  dhe Messi, që kap vlerën e 100 milion eurosh, kanë një vlerë më të ulët në treg në krahasim me kalin Galileo.

Kjo Raca e pastë ka sjellë një evolucion në sportin e garave me kuaj, ku çmimi i tyre kap shifrat e 200 milion eurosh.

Irlanda është “fabrika” më e madhe e kuajve me rracë të bardhë në botë. Një prej tyre është edhe Galileo, me një karrierë shumë të suksesshme. Kali ka fituar gjashtë garat e para në 9 muaj, ku fitoi çmime me vlerën 1.7 milion euro.  Ai doli në pension pas humbjes së tij të vetme, në Breeder’s Cup Classic në Belmont Park në New York. Galileo la 12 pasardhës në garat me kuaj.

Shërbimet e tij nuk janë publike, megjithëse “The Sun” spekulon se ato kushtojnë rreth 700 milion euro .

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes
  7123 votes 52%
  7123 votes - 52% of all votes
 • PS 29%, 3960 votes
  3960 votes 29%
  3960 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1277 votes
  1277 votes 9%
  1277 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 665 votes
  665 votes 5%
  665 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 565 votes
  565 votes 4%
  565 votes - 4% of all votes
Total Votes: 13590
19/03/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.