Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Fùrtunë dhe stùhi në bregdet, Pólicia e Shtetit lëshon ápelin e fortë për të gjithë qytetarët

I gjithë vendi ynë është zgjuar mëngjesin e sotëm nën pushtetin e reshjeve të shiut, dhe stùhive të forta të erës, që kanë prishur dhe planet e pushuesve në zonat bregdetare.

Si pasojë e dallgëve të mëdha në det, Pólicia e Shtetit ka ápeluar të gjithë qytetarët që të jenë të kujdesshëm, dhe të mos dalin në det, deri në qetësimin e situatës të gjitha mjetet e vogla lundruese.

“Si pasojë e motit të keq dhe detit me dallë, Pólicia e Shtetit  ápelon për të gjithë drejtuesit e  mjeteve lundruese, (peshkarexha, motorre uji , e çdo mjet tjeter lundrues  qe perdoret me qellim turzimin) të mos dalin ne  det deri në qetësimin e  situatës”.

Në pamjet e siguruara nga Faxweb.al duket se qyteti i Vlorës ka pësuar dëme të mëdha materiale. Kátastrofa më e madhe është bërë në plazhin e Qeparoit, ku janë shkátërruar edhe lokalet pranë bregdetit.

Një ditë më parë, i gjithë vendi ishte përfshirë nën mot të nxehtë e përvëlues me temperatura të larta, ndërsa sot ka një ndryshim total. Shiu ka sjellë atmosferë dimri, ndërsa njerëzit janë detyruar të bráktisin plazhet.

(E.K/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *