Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

“Ftesa jonë për ta është e hapur”, Rama sërish thirrje Bashës për bashkëpunim: Dora jonë është e shtrirë…

Kryeministri Edi Rama ka ftuar sërish Lulzim Bashën për bashkëpunim, dhe thotë se dora ëshrtë e shtrirë për humbësit, dhe se mandati i tretë qeverisës i socialistëve, nuk do tiu ngjajë dy të parëve.

Rama thotë se lufta e vjetër politike nuk është më punë për socialistët, dhe mandati i tretë i rtyre do të bëjë të mundur që Shqipëria të jetë kampione e Ballkanit në turizëm, energji, bujqësi, inovacion e shërbime digjitale.

Kjo deklaratë e Ramës vjen fill pas asaj të Bashës, i cili tha se 25 Prilli ishte një ditë e masakrës elektorale, dhe nën zë u ka komunikuar strukturave të PD-së mosnjohjen e zgjedhjeve.

Kryeministri Rama postim ne Twitter:

Humbësit fokusohen tek fituesit. Fituesit fokusohen tek fitorja! Mandati ynë i Tretë nuk do t’i ngjajë dy të parëve në raport me humbësit. Ata le të merren me ne, ne do të merremi me ngjitjen e Shqipërisë në majë. Dora jonë për ta do jetë e shtrirë. Ftesa jonë për ta është e hapur!

Shqipëria meriton shumëfishimin e përpjekjeve tona dhe të gjitha energjitë ne do t’i harxhojmë vetëm për triumfin e këtij vendi, që e duam kampion të Ballkanit në turizëm, energji, bujqësi, inovacion e shërbime digjitale për qytetarët!Lufta e vjetër politike s’është më puna jonë!

Basha del me emra nga selia: Si i morën votat Tom Doshi i listës së zezë, Çyrbja e Ndraxhi, Rakipi e Dako, Aurora Mara, vajza e një të shpalluri në kërkim ndërkombëtar…

(E.K/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.