Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

FSHN mbledhje urgjente mbi transferimin e Kopshtit Botanik në pronësi të bashkisë, ja vendimi unanim që mori

Fakulteti i Shkencave të Natyrës në Tiranë ka zhvilluar një mbledhje të jashtëzakonshme për shqyrtimin e vendimit të Këshillit të Ministrave për kalimin në pronësi, të Bashkisë Tiranë, të disa pasurive të paluajtshme në zonën kadastrale 3292, siç është Kopshti Botanik.

Në mbledhje u diskutua në lidhje me pretendimet për keqinformim të Senatit Akademik të UT-së, të shprehura në letrën e kryetarit të bashkisë Erion Velija, me datë 1.10.2019, drejtuar anëtarëve të senatit.

“Asambleja e FSHN u ndje e keqardhur që Ministria e Arsimit, Rinisë dhe Sporteve procesin e transferimit të Kopshtit Botanik pranë Bashkisë Tiranë, të inicuar që në tetor të 2017 nga Bashkia Tiranë, nuk e ka bërë transparent ansjëherë dhe asnjërës prej strukturave drejtuese të UT-së.

Asambleja unanimisht mori vendimin që të përcjellë nga afër të gjitha hapat e procesit, me praninë ë të gjithë trupës së saj para Gjykatës Administrative të Apelit, ditën e mërkurë, datë 09.10.2019,  ora 11 me shpresë të një vendimi të drejtë dhe në favor të shpëtimit të këtij institucioni unik me vlera kombëtare të pazëvendësueshme.”- thuhet ndër të tjera në deklaratën për shtyp.

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *