Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashKosovaTe FunditTe Gjitha

Frikë nga sulmet terroriste edhe në Kosovë, arrestohet i dyshuari i parë

Një person është arrestuar në Kosovë pasi dyshohet se do të kryente sulm terrorist në Kosovë në prag të festes së Pashkëve. Ai është Rakip Abdyli.

Nga ana tjetër edhe në vendin tonë është paralajmëruar nga Ambasada Amerikane se mund të ketë sulme të mundshme. Policia e Shetit njoftoi sot se ka kaluar në gjendje gadishmërie për festat.

I arrestuari Abdyli është nga Opoja e Dragashit, por me vendbanim në Pejë në Kosovë.

Në Kosovë, qysh dje janë rritur masat e sigurisë nga rreziku i terrorizmit. Kryeministri i vendit ka mbledhur të enjten Këshillin e Sigurisë, Ambasada e ShBA-ve në Prishtinë u ka bërë thirrje shtetasve të saj për kujdes dhe vigjilencë, ndërsa Policia e Kosovës përveç se kanë zgjatur deri në 12 orë orarin e punës, janë duke siguruar 24 orë secilën Kishë në Kosovë. (E.K/SHUPLAKA)

Rakip Abdyli i dyshuari per terrorizem

 

 

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *