Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

FRD shënon fitoren e parë, çfarë vendimi mori Gjykata Administrative për godinën e partisë

Gjykata Administrative ka shtyrë me 5 ditë vendimin për shqyrtimin e konfliktit mes Frymës së Re Demokratike dhe Bashkisë së Tiranës, për lirimin e zyrave nga kjo forcë politike.

Deri në vendimin përfundimtar të Gjykatës, FRD lejohet që të qendrojë brenda në seli, thuhet në një dokument nga Gjykata Administrative,.

Bashkia e Tiranës i kishte lënë kësaj force politike afat deri sot për lirimin e godinës, dhe tashmë me vendimin e Administratives, do të duhet që të presë verdiktin final për të ndërhyrë.

“FRD që në ditët e para të themelimit të saj ka në statut paqen, mirëkuptimin, bashkëpunimin dhe respektimin e institucioneve, është në përputhje të plotë me filozofinë e një partie në një fushatë zgjedhore.

BE ka hartuar një rezolutë që u bën thirrje organeve shtetërore dhe partive politike për qetësi, për një klimë që i duhet t’i shërbejë fushatës zgjedhore, kësaj rezolute FRD i përgjigjet me sjelljen e saj dhe këmbënguljen për t’i dhënë zgjidhje.

Ne kishim depozituat një kërkesë në Gjykatën administrative për të ndaluar aktet e paligjshme të bashkisë dhe u vendos që të bashkohet me shqyrtimin e çështjes në themel, procedurë rutinë, ne e respektojmë, kjo kërkesë e jona e bashkuar me masën e sigurisë, do të shqyrtohet pas 5 ditëve.

Jemi në fushatë zgjedhore, po vazhdojmë fushatën dhe FRD do ketë rezultate spektakolare,e dhe Aleanca për ndryshim me kryetarët e të cilëve kam pasur një kontakt me telefon, Veliaj të mos sillet si drejtues politik, por si kryetar i Bashkisë, ne jemi në rrugën e ligjit”, tha Sali Shehu, kryetar i FRD, teksa komentoi për gazetarët vendimin e dhënë nga Administrativja.

(E.K/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.