Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashTe FunditTe Gjitha

Çfarë po ndodh me Francën? Rriten sërish numrat e víktimave nga kòronavirusi

Franca ka regjistruar 263 jetë të humbura dhe 453 raste të reja nga kòronavirusi gjatë orëve të fundit.

Vihet re një rritje e shifrave në krahasim me të dhënat e fundjavës. Të dielën u shënuan 70 víktima dhe 312 raste të reja, ndërsa të dielën u regjistruan 80 jetë të humbura dhe 579 të ínfektuar nga sèmundja.

Deri tani, totali i të infektuarve në Francë ka arritur në 177,423, ndërsa i víktimave në 26,643. Aktualisht janë konfirmuar 56,724 pacíentë të shëruar, ndërkohë që mbeten 94,056 raste aktive, nga të cilët 2,712 ndodhen në gjendje krítike për jetën.(A.M/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *