Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

FOTO+VIDEO/ Momente prekëse, kur Alvin Berisha takohet me babain dhe motrën

Ka mbërritur në Romë 11 vjeçari Alvin Berisha, i cili u nxorr nga kampi ku mbahej prej kohësh.

Mësohet se Alvin është takuar me të atin dhe motrën në aeroportin e Fiumicinos. Nga mediat italiane, mësohet se Alvin arriti në 07:00 në aeroportin e Romës Fiumicino nga Beirut.

Në vitin 2004 nëna e tij, e cila ishte në Itali, u bë një luftëtare e huaj, duke iu bashkuar organizatës terroriste Isis.

Alvin Berisha prej 5 vitesh gjendej në Siri, ndërsa dy vite më parë kishte humbur dhe nënën e tij, Valbonën, e cila ishte vrarë gjatë një shpërthimi. Valbona Berisha kishte lënë Italinë, dhe ishte nisur në Siri, ku u martua me një xhihadist shqiptar, me të cilin lindi dhe një tjetër fëmijë.

Duhet thënë se një meritë të jashtëzakonshme për kthimin e Alvinit në Shqipëri e ka dhe emisioni Le Iene, që vunë në lëvizje autoritetet italiane, që të kthenin 11-vjeçarin tek i ati i tij.

Ata i bënë presion autoriteteve italiane që të reagonin për rastin e Alvinit dhe për ta bashkuar atë me familjen.

(K.H/Faxweb.al)

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *