Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

FOTO+VIDEO/ Homazhet për Hajdarin, Berisha ‘vjedh’ vëmendjen (Dy momentet pikante)

Ditën e sotme përfqësues të politikës shqiptare kanë zhvilluar homazhe në përkujtim të 21 vjetorit të vrasjes së liderit të demokracisë Azem Hajdari.

Homazhet për Hajdarin janë zhvilluar tek Varrezat e Dëshmorëve, por edhe në memorialin e tij.

Ndërkohë deputetja e djathtë Rudina Hajdari, veç homazhëve me deputetët, zgjodhi që të jetë krah familjes, në kryerjen e homazheve, të cilët ishin të shoqëruar nga figurat më të larta në PD, siç ishte ish-kryeministri Sali Berisha dhe kryetari i PD-së Lulzim Basha.

Por vëmendje në këto homazhe rrëmbeu lideri historik i Partisë Demokratike, ish-kryeministri Sali Berisha. Në një moment Berisha shihet teksa përshëndetet me entuziasëm nga kalimatarët në rrugë, ndërkohë që në varrezat e Dëshmorëve, shihet teksa mbrohet nga dielli me lulet të cilat do ti përdorte për homazhe.Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *