Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

FOTOT/ Tërmeti dëmton kollonën e pallatit në qendër të Tiranës, pronarët e riparojnë pa shkuar ende ekspertët

Tërmeti i datës 26 Nëntor ka prekur edhe kryeqytetin ku një sërë objektesh kanë marrë dëmtime të mëdha dhe të jesshme dhe nuk kanë shpëtuar as disa pallate.

Ky në fotot e mëposhtmeështë kompleksi i njohur “Torre Drin” dhe ndodhet shumë pranë qendrës së Tiranës, ndërsa ende pa mbërritur ekspertët e posaçëm, me sa duket pronarët nuk kanë humbur kohë të mbyllin shenjat e shkaktuara nga tërmeti.

Në foton e parë shihet gjendja se si është dëmtuar njëra nga kollonat e pallatit dhe punëtorët që kanë vendosur skelat për ta riparuar, ndërsa në foton e dytë  tregohet puna e kryer në mbylljen e dëmtimeve të saj.

Gjendja e kollones para riparimit

 

Kollona pas riparimit

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *