AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

FOTOT/ Kush janë “hijet e errëta” që vëzhguan protestën e djeshme?

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Tritan Shehu ka publikuar disa foto të policisë të maskuar që sipas tij kanë filmuar nga maja e xhamisë protestën e djeshme të opozitës.

Shehu i ka cilësuar si “hije të errëta” të cilat kanë hipur mbi institucionet e shenjta dhe kanë filmuar dhe vëzhguar protestën e opozitës.

Reagimi i plotë i Shehut

Ç’faqja edhe gjate protestës se djeshme ne Minaren e Xhamisë e “hijeve te errëta”, me instrumente se paku vëzhgimi, kërkon një sqarim publik. Vërtet ketë here nuk u panë përsëri grupe te tera te forcave te rendit mbi Xhami me pajisje speciale, por përsëri…. Institucionet e kultit janë te pa prekshme e shume te respektuara, edhe prej pozicionit te tyre mbi te gjithë. Kjo nuk duhet cenuar ne asnjë mënyre. Përgjegjësit duhet te reagojnë!”, thekson Shehu.

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.