Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Fotoja nga protesta që s’duhet humbur, po bëhet virale në rrjet

Ka një foto që është shpërndarë me shpehtësi në rrjetet sociale. Vjen nga protesta e djeshme e shoqërisë civile, kundër marrëveshjes me Greqinë për detin përpara kryeministrisë.

Një prej aktivistëve Anis Gjoka, kishte marrë në protestë djalin e tij të vogël, vetëm disa javësh.

Një mesazh i fortë ky për të gjithë ata që iu bashkohen protestave partiake dhe hezitojnë tiu bashkohen kauzave që kanë të bëjnë realisht me vendin  dhe fatin e secilit prej tyre.

Protesta e djeshme edhe pse u quajt e pakët në numër, parashikon që të rimblidhet sërish të shtunën e ardhshme.

Protestuesit i lanë pesë ditë kohë kryeministrit Rama në mënyrë që të zbardhë mbledhjet që janë zhvilluar mes ministrave Bushati dhe Kotzias.

(E.K/FAXWEB) 

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *