Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

FOTO/ U morën zvarrë nga policia, dalin pamjet e rënda të banorëve të plagosur në Astir

Që prej orës 6 të mëngjesit të ditës së sotme forca të shumta policisë kanë rrethuar zonën e Astirit, për të shembur banesat, ndërkohë që kanë ushtruar dhunë mbi banorët, duke i marrë zvarrë.

Dhjetra banorë janë shoqëruar me forcë nga ana e policisë, ndërkohë që disa prej tyre kanë përfudnuar në spital.

Gazetarja e Fax News, Ema Shazivari bën me dije se deri tani në spitalin e Traumës kanë mbërritur rreth 13 persona të lënduar, 8 prej të cilëve banorë, si dhe 5 efektivë të policisë, 3 prej të cilëve janë rikthyer sërish pranë protestës.

Ndërkohë që janë publikuar edhe pamjet e banoërve të lënduar të cilët kanë përfudnuar në spital nga dhuna e policisë.

(m.q/Faxweb.al)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *