Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Foto/ Shiu ‘prishi’ ceremoninë, zbuloni kush është vajza që mban çadrën për Garmoz Ruçin

Ai sot është kryetar Kuvendi. Madje burrë i ‘rëndë’ në radhët e politikës. Por ja që ndodh që në ceremoni si e sotmja, për nder të dëshmorëve të atdheut, ndoshta nuk ka marrë masat e duhura. Shiu që filloi, nuk i lejoi krerët e shtetit të kryenin ceremoninë pa çadra.

Nëse Edi Ramës ia mban çadrën bodiguardi, e presidentit të Republikës, Shvarci i protokollit, për kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçi, kujdeset një vajzë, për t’i mbajtur një çadër të vogël të kuqe, që në gjuhën e përditshme u thuhet “çadër grash”.

Eshtë vajza që merret me protokollin e Kuvendit, quhet Enkeleda Pano, dhe ka mbi pesë vjet që punon me protokollin e Kuvendit. Në fakt, nuk duhet të ketë qenë kjo detyra e Enkeledës, por të ndodhur përballë një të papriture të tillë, Enkeleda, është detyruar të mbajë çadrën e shefit të saj, raporton newsbomb.al.

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.