Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

FOTO/ Publikohen pamjet e rralla brenda tuneleve të kôkaínës së bosit të drô.gës El Chapo

Agjentët e ár.mátosur qëndrojnë roje në kufirin SHBA-Meksikë, por pavarësisht kësaj kartelet e pam.ëshirshme punojnë natë e ditë për të kontrabanduar dr.ogë me vlerë miliona dollarë. Kjo bëhet nëpërmjet tuneleve të nar.kos, nën këmbët e agjentëve.

Bandat e tm.errshme janë detyruar të gjejnë mënyra të reja për të siguruar të ardhura të bollshme gjatë pan.demisë dhe një ndihmë e madhe për ta janë tunelet e ndërtuara dhe perfeksionuara ndër vite.

Në muajin mars, agjentët amerikanë zbuluan dr.ogë me vlerë 30 milionë dollarë në një tunel në San Diego, i cili ishte i pajisur me një sistem të sofistikuar ventilimit, madje edhe me hekurudhen e tij.

Zbulimi i saj erdhi vetëm dy muaj pasi “super tuneli” më i gjatë i gjetur ndonjëherë u zbulua në janar. Ky tunel shtrihej mbi një milje nën kufirin SHBA-Meksikë.

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *