Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashRajoniTe FunditTe Gjitha

FOTO/ Protestuesit dhunojnë barbarisht dhe gjakosin gazetarin

Gazetari i “Deutsche Welle”, Thomas Jacoby ra viktimë e dhunës së egër gjatë një protestë të mbajtur sot në Athinë.

Një grup i ekstremit të djathtë, gjatë protestës së mbajtur para Parlamentit me parrullën “Mbyllni kufirin – refugjatët nuk janë të mirëpritur”, dhunuan gazetarin.

Raportohet se një grup protestuesish e identifikuan gazetarin Jakobin i cili po bënte fotografi dhe i kërkuan që t’u siguronte atyre identitetin e tij të policisë. Kur ai refuzoi, ai u rrah dhe u gjakos.

Midis të mbledhurve ishin drejtuesit e Agimit të Artë të udhëhequr nga Elias Kassidiaris.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *