AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

FOTO/ Përleshje e ashpër mes shqiptarëve dhe grekëve në Selanik, ka edhe të plagosur

Përleshje e egër midis të rinjve shqiptar dhe grekë në portin e Selanikut.

Një përleshje e egër ka ndodhur pak më parë në skelën “A” të portit të Selanikut. Siç raportojnë media vendase, dy grupe të rinjsh, një i përbërë nga pakistanezë dhe algjerianë dhe tjetri grekë dhe shqiptarë, u përfshinë në këtë përleshje.

Disa persona u plagosën lehtë nga përplasja, ndërsa një u godit me thikë në shpinë dhe u dërgua me ambulancë në spitalin AHEBA, ku dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Vlen të përmendet se në pjesën më të madhe të episodit personat ishin të mitur.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

A mendoni se jemi në gjendje të mbrohemi apo të menaxhojmë një 'krizë" të shpërthimit të Koronavirusit në vend?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *