Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


Te Gjitha

FOTO/ Pas Xhakës e Shaqirit, shqiponja i nxjerr probleme një tjetër futbollisti shqiptar. Nën hetim nga UEFA (emri)

Simboli i shqiponjës pas golave me Serbinë pavarësisht se gëzoi shqiptarët, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri u dënuan nga FIFA mer nga 10 mijë franga.

Por dy futbollistët shqiptarë diket se nuk do të jenë të vetëm që do ta pësojnë  nga simboli i shqiponjës.

Mbrojtësi i majtë i Dritës, skuadrës kosovare, ka konfirmuar për T7 se është në hetime nga UEFA pas dy golëshit të tij kundër Lincoln Reds Imps

Drita para tri dite siguroi një kualifikim historik kundër kampionit të Gjibraltarit në Ligën e Kampionëve, derisa futbollisti Liridon Leci arriti që të shënoi dy gola në këtë ndeshje.

Pas shënimit ai bëri shqiponjën, një gjë që duket se do ti kushtojë futbollistit kosovar.

“Tregova vetëm simbolin e vendit nga vijë. Më pas me thanë se duhet dorëzuar një raport në lidhje me atë festim. Kjo gjë nuk më pengon fare, pasi që nëse do të shënojë do të festojë me shqiponjë”, ka thënë Leci për T7.

 

(B.H/FaxWeb)

 

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.