Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetEkonomiFlashTe FunditTe Gjitha

FOTO/ Ndryshon dizanji i kartëmonedhave, ja si do të duken prerjet e reja

Mbase do të jetë pak e vështirë fillimisht për t’u përshtatur me to, por vendimi është marrë dhe arsyet ende mbeten të paqarta. Banka e Shqipërisë ka vendosur të ndryshojë dizanjin e kartëmonedhave Shqiptare dhe ky institucion ka prezantuar ditën e sotme në një ceremoni serinë e tyre të re.

Gjatë ceremonisë, gurvernatori, Gent Sejko tha se pas më shumë se 20 vite, dizajni i kartëmonedhave të qarkullimit vjen i rifreskuar dhe me elemente sigurie të përmirësuara.

Sipas tij kartëmonedha shqiptare do të ketë një pamje krejtësisht moderne dhe në të njëjtën kohë është edhe më rezistente, me cilësi, integritet dhe besueshmëri të lartë.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *