Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

FOTO/ Marsida Qatja sfidon policinë, “arratiset” për në Gjermani

Megjithëse Gjykatat e Kavajës ka vendosur masën “Detyrim Paraqitje” për Marsida Qatjan, vajzën nga Kavaja që u cilësua si molla sherrit, në vrasjen e Dritan Hoxhollit, nga efektivi Bledar Toçi në banesën e saj, 31-vjeçarja ka vendosur që ti sfidojë.

Në një postim në rrjetet sociale, Marsida Qatja ka lajmëruar se po udhëton drejt Gjermanisë duke bërë check in në Rinas.

“Mirupafshim”- shkruan Marsida, nënë e 3 fëmijëve, ku ka publikuar një foto me njërin nga fëmijët e saj.

Në një komunikim për Faxweb.al, Marsida ka konfimuar largimin nga Shqipëria, duke thënë se do të qendrojë në Gjermani për 4 ditë.

Marsida po ashtu ka konfirmuar se e ka marrë pasaportën, megjithëse policia e kishte sekusetruar që të mos largohej nga vendi.

Gjykata e Kavajës ka vendosur detyrim paraqitje për Marsida Qatjan, kërkesë e prokurorisë së këtij rrethi gjyqësor e cila më herët kërkoi këtë masë sigurie për gruan, pasi është nënë e 3 fëmijëve. Ajo akuzohet për përshtatje të ambienteve për përdorim droge.

Gjithashtu në Prokurori Qatjas i është kërkuar të mos flasë më në media për ngjarjen pasi është person që ka dijeni dhe mund të rrezikojë hetimet.

Marsida Qatja pak kohë më parë u përfshi në një shkëmbim zjarri me një person të vdekur Dritan Haxholli dhe një të plagosur, efektiv policie Bledar Toçi, brenda banesës së saj ku kishte dhe fëmijën e mitur.

Pas deklaratave të shumta në media ajo zbuloi se kishte konsumuar dhe kokainë e alkol bashkë me Bledar Toçin, dhe persona të tretë natën e ngjarjes.

Për këtë arsye pas rimarrjes së deklaratave të saj në polici prokuroria ka kërkuar detyrim paraqitje për Qatjan. Gjithashtu kësaj të fundit prokuroria i ka marrë dhe pasaportën, gjithashtu pas një postimi të kësaj të fundit ku rrëfente se një person i lutej të merrte pasaportën dhe të shkonte tek ai.

(M.Q/Faxweb.al)

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *