Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

FOTO/ Kjo është arma snajper që me të cilën u ekzekutua me plumb në zemër ish-pronari i televizionit

Viktima Kastriot Reçi, 47-vjeçari u ekzekutua ditën e djeshme në qendër të Rrëshenit me snajper nga një distancë 160 metra nga tarraca e një pallati.

Nga kendi i gjuajtjes del që ka qenë 14 %, distanca nga lart posht, nga ekzaminimi i snajperit nuk kanë gjetur asnjë gjurmë. Arma është gjetur pak larg nga vendi i ngjarjes autori e kishte braktisur, ndërkohë që pranë vendit të ngjarjes është gjetur dhe një kapuç i zi i cili është dërguar në laborator për të parë mbetjet biologjike.

Policia ka shoqëruar 6 persona në polici për ti pyetur në lidhje me ngjarjen, por ende asnjë nuk është ndaluar në lidhje me ekzekutimin mafioz.

Pista kryesore për policinë mbetet ajo e gjakmarrjes, pasi në vitin 2017 në Itali është vrarë vëllai i Kastriot Reçit, Gasper Reçi.

Kastriot Reçi ka edhe tre vëllezër të tjerë Tonin Reçin, Martin Reçin dhe Alfred Reçin. Dyshohet se vrasja e Reçit ka ardhur pas një seri vrasjesh të lidhura me pazaret e drogës, dhe është e 5 në listë.

Reçi dyshohet si vrasës i Armando Gjinit i cili u qëllua për vdekje në Gusht të 2019-ës. Ekzekutimi i tij sot dyshohet se është hakmarrje për Gjinin i cili njihet si anëtar i bandës së baronit të drogës Met Kanani.

Ngjarja ka ndodhur paraditen e sotme, ndërsa viktima ka qenë duke ecur në këmbë në momentin që është qëlluar.

(M.Q/Faxweb.al)

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *