Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

FOTO/ Ja banesa ku “u fsheh” 15-vjeçarja nga Vlora pasi ia mbathi në mesnatë me një djalë

Faxweb.al ka siguruar pamjet e banesës në Fushë Krujë ku u gjet 15-vjeçarja nga Vlora pasi u largua tre ditë më parë nga qyteti i saj me një djalë. Ajo ishte larguar me dëshirën e saj ndërsa u gjet pasi babai doli para medieve duke bërë thirrje që ta ndihmonin për të gjetur të miturën. Disa orë më vonë, në telefonin e tij mbërriti një video që zbuloi vendndodhjen e 15-vjeçares.

Babai, i identifikuar si Miklovan Liço u nis menjëherë, ndërsa bëri edhe denoncimin në polici. Ishin efektivët ata që hynë brenda në shtëpinë e djalit për të marrë të miturën. Në mesditën e sotme, Liço foli para mediave duke thënë: “Rreth orës 11 e gjysmë të darkës unë kam shkuar për të marrë nusen nga puna. Djali kishte qenë poshtë te bar “Milano”. Kishte parë çupën dhe i kishte thënë ik me vrap në shtëpi. Ajo kishte shkuar 5 sekonda në shtëpi dhe kishte dalë.

Për momentin nuk di asgjë. Unë jam i çorientuar. Ka ikur para tre ditësh. Pòlicia ka shpërndarë fotot por nuk kam asnjë të re. Deri në Lushnje unë e kam gjetur që ka qenë pranë një hoteli. Më tutje nuk dihet. Argita Liço, 14 vjeç. Kush ka informacion të kontaktojë në numrin 2020843. Nuk kemi pasur asnjë problem në familje.

Është hera e parë që më ndodh. Mbesa ime që ndodhet në Greqi, ajo m’i ka dhënë informacionet. Kur ka ikur nga Vlora vajza ka marrë në telefon një djalë nga Borshi që quhet Silvi. Vajza ka dalë nga ora 12 e gjysmë nga hoteli dhe nuk di më asgjë për të”.(A.M/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *