Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


KulturëTe Gjitha

Foto e pazakontë e ‘79-ës, Enver Hoxha dorë për dore me Mehmet Shehun

Ish-drejtori i Arkivit në Ministrinë e Brendshme dhe historiani, Kastriot Dervishi, ka publikuar një foto të pazakontë të ish-diktatorit Enver Hoxha.

Në këtë fotografi, Enver Hoxha shihet i kapur për dore me kryetarin e Këshillit të Ministrave të asaj kohe, Mehmet Shehun.

 “Është njëra nga qindra fotot e shkrepura me rastin e ardhjes së trupit të Hysni Kapos nga Franca. Në njërën nga fotot shihet një shtrëngim duarsh i pazakontë midis Enver Hoxhës dhe Mehmet Shehut.”, shkruan historiani.

Fotoja në fjalë është realizuar në aeroportin e Rinasit, në vitin 1979 dhe nuk është përdorur asnjëherë më parë në publikimet zyrtare. (D.D/Shuplaka)

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”221″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_slideshow” gallery_width=”600″ gallery_height=”400″ cycle_effect=”fade” cycle_interval=”10″ show_thumbnail_link=”1″ thumbnail_link_text=”[Show thumbnails]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.