Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

FOTO/ Çfarë nuk u pa nga nderimet për Azem Hajdarin, Basha ‘injoron’ Rudinën kur takohet me Kirin

Ditën e sotme është përkujtuar 21 vjetori i vdekjes së Azem Hajdarit, liderit të Lëvizjes së Dhjetorit në rrevoltën që shembi diktaturën komuniste në vend.

Ditën e sotme përfaqësues të opozitës parlamentare dhe jo parlamentare, si dhe disa p[ërfaqësues të mazhorancës, vendosën lulë në varrezat e “Dëshmorëve të Atdheut” por edhe në memorialin që ndodhet në vendin ku u vra Azem Hajdari më 12 Shtator të 1998.

Ajo çfarë ka rënë në sy është dalja për herë të parë përkrah njëritjetrit e Lulzim Bashës dhe Rudina Hajdarit që pas djegies së mandateve nga ana e opozitës së bashkuar dhe mospajtimit të Hajdarit më këtë vendimk duke zgjedhur të qëndrojë në Parlament.

Në fotografinë e mëposhtme duket lideri i opozitës që takohet me djalin e Azem Hajdarit, Kirin, ndërsa ka shmangur takimin me Rudinën, teksa kjo e fundit qëndron e veçuar pas krahëve të tyre.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *