BotaFlashShowBizTe FunditTe Gjitha

“Forbes” prezanton 10 këngëtarët më të paguar për vitin 2017

Revista “Forbes” ka publikuar listën e 10 këngëtrëve më të paguar për vitin 2017. Mes tyre ndodhen Beyonce, ColdPlay.

Diddy (Sean Combs) është në krye të listës, duke regjistruar shifrën më të lartë me 130 milionë dollarë, falë marrëveshjes që ka arritur me Ciroc vodka, shitjes së një të tretës së Sean John për 70 milionë dollarë dhe një turneu muzikor ‘Bad Boy Family Reunion.’ Reperi dhe njëkohësisht aktori i njohur u pasua nga Beyonce, e cila do të dërgojë në shtëpi 105 milionë dollarë falë turit të saj “Formation Ëorld”.

Drake, The Ëeeknd dhe banda britanike Coldplay mbyllin Top-5-shen e parë me fitime nga 94-85 milionë dollarë secili.

Më i riu në listë është Justin Bieber, i cili fitoi shumën më të madhe vjetore të karrierës së tij falë falë 105 live shoë-ve që u zhvilluan gjatë kohës që përgatitej lista e Forbes. Ai gjithashtu mori shpërblim të majmë nga një marrëveshje fitimprurëse me Calvin Klein.

LISTA:

1) Diddy ($130m)

2) Beyonce ($105m)

3) Drake ($94m)

4) The Ëeeknd ($92m)

5) Coldplay ($88m)

6) Guns N’ Roses ($84m)

7) Justin Bieber ($83.5m)

8) Bruce Springsteen ($75m)

9) Adele ($69m)

10) Metallica ($66.5m)

(F.M.Faxweb)

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.