Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Flet mjeku nga dogana e Morinës: Kemi shtuar masat e kontrollit, jemi të pajisur me mjetet e duhura

Pas shfaqjes së koronavisurist në Itali, ku deri më tani janë shënuar dy viktima dhe mbi 74 të infektuar në vendin tonë është rritur shqetësimi nga përhapja e këtij virusi.

Në një lidhje direkte nga pika kufitare e Morinës, gazetari i Fax News Ermal Hallaçi deklaroi se në pikën kufitare janë shtuar masat.

Ndërkohë në një intervistë për Fax Neës, një mjek i pranishëm në kufi për kontrolle të pasagjerëve që vijnë kryesisht nga Kosova, deklaroi se i kanë masat e nevojshme për procedurat dhe kontrollet në kufi.

“Kemi shtuar masat e krontrollit dhe personelin mjekësor. Jemi pajisur me termometër elektornik kemi të gjitha pajisjet e duhura. Janë të mjaftueshme. Sepse këto janë procedurat që ndiqen standarte. Kam edhe një maskë tjetër për kontroll. Kryesisht kalojnë shtetas që vijnë nga Kosova.”- u shpreh Mjeku.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *