AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Flet ish-ministri i Jashtëm: Rama ka krijuar sektin e tij, ja si mund të bëhesh i suksesshëm

Ish-ministri i Jashtëm, Kastriot Islami, e ka quajtur kryeministrin Edi Rama si një njeri i cili vuan nga inferioriteti.

I ftuar në emisionin “Natë me Xhaxhiun” në televizionin Fax News, Islami tha: “Rama vuan nga inferioriteti, dhe ka formuar sektin e tij. Ky sekt që Rama udhëheq, vret meritokracinë dhe vlerëson besimin ndaj liderit. Sot nuk vlerësohet i suksesshmi, por ai që ka pëlqimin e liderit. Po nuk pate pëlqimin e Liderit nuk mund të përparosh. Prandaj të rinjt zgjedhin të kthehen në Shqipëri për të investuar në vendin e tyre, por kur vihen përballë këtij fakti, ata detyrohen të heqin dorë dhe të largohen”.

Sipas Islamit, Rama lufton të gjithë ata që në një moment apo një tjetër i kanë dalë kundër, haptazi apo jo.

Ndërsa u ndal tek vettingu politik, Islami tha se në kohën që drejtësia është kapur nga Rama, dhe ata që kanë kaluar Vettingun kanë marrë pëlqimin e Ramës, shancet që të bëhet një “luftë” e pastër kundër të gjithëve atyre që janë të korruptuar, përfshirë deputetët apo ministrat e Edi Ramës, janë shumë të pakta. Ndaj duhet ndërtuar një skemë tjetër.

(B.B/ Faxweb.al)

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.