Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Flamur Vezaj flet për vrasjen në Elbasan: Arbër Paplekaj nuk qëlloi i pari, iu përgjigj plumbave të Klemend Xhaferrit dhe Suel Çelës

Gazetari Flamur Vezaj ka deklaruar mbrëmjen e sotme se Arbër Paplekaj nuk i shte i pari që qëlloi në përplasjen me armë në Elbasan, në datë 21 prill 2021.

Në një lidhje ‘Skype’ nga SHBA me emisionin ‘Çim Peka LIVE’, Vezaj ka folur për ato që ai di për përplasjen e ndodhur në Elbasan, ku humbi jetën Pjerin Xhuvani.

Duke folur në lidhje me ngjarjen, Vezaj tregoi se kanë nisur të shpërndahen pamje të njënashme filmike në lidhje me ngjarjen.

Sipas Vezajt, nuk ka qëlluar i pari ish-oficeri i RENEA-s, Arbër Papleka, por ai është përgjigjur zjarrit armëve të dy personave të tjerë, Klemend Xhaferri dhe Suel Çela.

“Në dijeninë time, oficeri Arbër Papleka nuk ka qëlluar i pari. Ai i është përgjigjur plumbave që kanë lëshuar në drejtim të tyre, Klemend Xhaferri dhe Suel Çela.

Këta dy persona kanë ardhur me makinë në vendin e ngjarjes dhe sapo kanë dalë nga mjeti, kanë qëlluar me armë, duke marrë edhe përgjigjen nga pala tjetër”, është shprehur gazetari Flamur Vezaj.

(E.H/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.