Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Armën në kokë mjekut për të marrë ilaçin kundër COVID 19, shqiptarë në Suedi po bëjnë xhiron e rrjetit

Një film i shkurtër amator, rreth pandemisë Coronavirus, i krijuar nga një grup shqiptarësh nga Suedia, është publikuar para pak ditësh në Youtube. Filmi mban titullin ‘Covid-19’ sikurse ngjarja në film që mundohet të trajtohet përmes një skenari, regjie e aktrimi krejtësisht ámatoresk, sikurse gjithçka tjetër në ketë film.

Për më tepër në film ka skena të cilësuara dhe si nxitës ùrrejtjeje ndaj mjekëve, që sipas krijuesve të këtij filmi ámator mjekët vetëm nën kèrcënimin e ármës pranojnë të japin ilaçin pacientit që në këtë rast është aktori kryesor i këtij filmi.

Ky film i shkurtër është krijuar nga një grup shqiptarësh nga Kosova që jetojnë në Suedi, ku edhe është xhiruar filmi. Filmi është rreth 20 minuta, ndërsa ka marrë dhe reagime jo të mira.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *