Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ Tjetër vatër zjárri në Fier, dèmtohen vreshtat e fermerëve

Nuk kanë të mbaruar vatrat e zjárrit në qarkun Fier. Rreth 1 orë më parë është përfshirë nga zjárri një faqe e një kodre në Hekal të Mallakastrës.

Gazetrja e Fax News, Fatmira Bajrami raporton se në Hekal është përfshirë nga zjárri një faqe e një  kodre, ku janë djègur ullinjtë e mbjellur nga banorët e zonës.

Përvec ullinjve, janë djègur edhe sipërfaqe me vreshta, shkurre që fermerët kanë në këto kodra. Në vendin e ngjarjes ka shkuar menjëherë  një grup zjárrfikës. Por terreni i vèshtirë dhe era e fòrtë që ka pùshtuar vendin këtë mbasdite ka favorizuar zjárrin.

Ende nuk është përcaktuar shkaku se përse ka renë ky zjárr i cili përveç të tjerave ka shkaktuar dèm ekonomik për fermerët.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *