Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Zbulohet laboratori i drògës në Fier, arrèstohen 2 persona dhe shpallen në kërkim 2 të tjerë

Është finalizuar në Fier një ope racion i koduar si ‘Laboratori” ku kanë rënë në prá nga 2 persona si dhe janë shpallur në kërkim 2 të tjerë pasi kishin kthyer një banesë në funksion të ku ltivimit të lën dëve na rkòtike.

Pas informacioneve të marra më parë në rrugë operative, u arr èstuan në flagrancë A.K., 22 vjeç dhe Q.K., 48 vjeçe, banues në Mbrostar, Fier si dhe u shp allën në kërkim dy bashkëpunëtorë të tjerë, konkretisht shtetasit A.K., banues në Mbrostar, Fier dhe F.B., 33 vjeç, banues në Kosovë të Fierit.

Shtetasit e mësipërm, në bashkëpunim me njëri- tjetrin, kishin përshtatur ambientin e banesës së 53-vjeçarit A.K., me aparatura që shërbejnë për ku ltivimin dhe pro dhimin e lëndës na rkòtike. “Gjatë kontrollit të banesës, u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 312 fidanë  të dys huar Kan abis, të kultivuara, pajisjet të cilat kanë shërbyer për kultivimin e bimëve na rkòtike si dhe një pajisje presimi, gërshërë etj” bënë me dije Policia.

Njoftimi i plotë:

Finalizohet me sukses  operacioni antiká nabis i koduar “Laboratori”, zhvilluar nga seksioni për hetimin e nárk otikëve në DVP Fier.

Pòlicia zbulon një laborator, i cili ishte në funksion të kultivimit të bimëve nark òtike. Vihen në pr ánga 2 autorë të dyshuar dhe 2 të tjerë shpallen në kërkim. Procedohen pe nalisht 3 elektricistë për shpërdorim detyre.

Nga ana e Seksionit për hetimin e nark òtikëve në Drejtorinë Vendore të Pò licisë Fier, pas informacioneve të marra më parë në rrugë operative, u finalizua operacioni anti-kan abis i koduar ”Laboratori”, në kuadër të të cilit u arrè stuan në fla grancë A.K., 22 vjeç dhe Q.K., 48 vjeçe, banues në Mbrostar, Fier.

U shpallën në kërkim dy bashkëpunëtorë të tjerë, konkretisht shtetasit A.K., banues në Mbrostar, Fier dhe F.B., 33 vjeç, banues në Kosovë.

Shtetasit e mësipërm, në bashkëpunim me njëri- tjetrin, kishin përshtatur ambientin e banesës së 53-vjeçarit A.K., me aparatura që shërbejnë për ku ltivimin dhe prò dhimin e lëndës nark òtike.

Gjatë kontrollit të banesës, u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 312 fidanë  të dyshuar Kan ábis, të kultivuara, pajisjet të cilat kanë shërbyer për kultivimin e bimëve nark òtike si dhe një pajisje presimi, gërshërë etj.

Nga këqyrja në ambientet e jashtme të rrjetit elektrik, është konstatuar një lidhje e palig jshme e energjisë elektrike, e cila shërbente për furnizimin e paisjeve, që ndihmonin në kultivimin dhe rritjen e bimëve nark òtike.

Në këtë kuadër u proceduan pènalisht tre elektricistë, G.M., E.M. dhe B.Q., banues në Fier. Këta shtetas duke shpërdoruar detyrën kanë lejuar lidhjen e pali gjshme të energjisë elektrike në banesën e shtetasit A.K.

Materialet për veprime të mëtejshme do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së parë Fier, për veprat pe nale “Prodhimi dhe shitja e  nark otikëve”, “Kultivimi i bimëve nar kòtike”, “Vjèd hja e energjisë elektrike” dhe  “Shpë rdorimi i detyrës”.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *