Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Fevziu i artikulon akuzën e maxhorancës për bllokim të negociatave, Basha e sfidon: Shko dhe pyet…

Kreu i PD-së Lulzim Basha i ftuar në ‘Opinion’ ndër të tjera ka folur edhe për çështjen e hapjeve të negociatave.

Blendi Fevziu e pyeti në lidhje me akuzën që i vjen nga maxhoranca se kreu i PD-së po lobon kundër hapjes së negociatave.

Basha deklaroi se ai nuk mund të gënjejë për gjendjen në vend pasi e vërteta do të na çojë drejt integrimit, por shtoi se ndërsa i ka informuar perendimorët për gjendjen e krijua,r u ka kërkuar që të hapen negociatat, duke e konsideruar një meritë të opozitës nëse kjo ndodh.

“Shko dhe pyet politikanët perendimor se çfarë kam thënë, kam kërkuar hapjen e negociatave”, iu drejtua ai Fevziut duke shtuar se ajo që thotë maxhoranca është thjeshtë një mashtrim. (B.H/Faxweb)

 

 

 

 

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *