Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashSportTe FunditTe Gjitha

Festuan si ushtarë ndaj Shqipërisë, UEFA-s dënon Turqinë me shumën e konsiderueshme

Federata Turke e Futbollit është dënuar me një gjobë prej 50 mijë euro, për shkak të festimit të futbollistëve si ushtarë në sfidat ndaj Shqipërisë dhe Francës të vlefshme për eliminatoret e Europianit, të zhvilluara në datat 11 dhe 14 tetor.

Komisioni i Disiplinës të UEFA-s e ka cilësuar festimin e lojtarëve turq si një sjellje të papërshtatshme, me përmbajtje politike.

Përshëndetja ushtarake e Turqisë, ishte në nder të ushtarëve kurdë që po luftonin në Siri.

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.