Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetEkonomiFlashTe FunditTe Gjitha

Festat dhe emigrantët zhvlerësojnë ndjeshëm euron, ja me sa lekë këmbehet monedha evropiane

Festat e fundvitit dhe “bumi” i emigrantëve në vend duket se nuk kanë ndikuar për mirë tek monedha e euros. Gjatë periudhës së fundvitit monedha evropiane u zhvlerësua ndjeshëm, duke u këmbyer me 121.7 lekë.

Në këtë mënyrë, euro ka shënuar një rënie me gati 2 lekë, nëse e krahasojmë e muajin nëntor. Lidhur me këtë çështje kanë folur edhe ekspertët e ekonomisë, të cilët thonë se kjo gjendje e euros pritet të marrë fund në janar.

Edhe valutat e tjera të forta në tregun e këmbimit valutor kanë pësuar një rënie, ku dollari blihet me 108.6 lekë ndërsa paundi britanik me 143 lekë.

(M. I./ Faxweb.al)

Fjalët Kyce

Po firmoset një peticion për ringritjen e Teatrit Kombëtare ashtu siç ishte më parë. Ju si mendoni:

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *